„Jsem jako voda, jak učil Bruce Lee“ popisuje svou roli Team Leadera v rozhovoru náš člen Tiep Luu Danh

Věčně rozesmátému členovi 180ky jménem Tiep Luu Danh, u nás častěji přátelsky adresovanému jako Tomáš, je 22 let a momentálně studuje ve třetím ročníku na IES, FSV UK. Rád hraje fotbal, občas si rád zaběhá, ale jeho nejoblíbenějším sportem je jednoznačně jídlo. Pokud zrovna nemusí číst učebnice, rád si přečte nějakou dobrou autobiografii nebo knihu o marketingu.

Tome, děláš u nás ve 180ce Team Leadera, jak bys definoval svoji náplň práce?

V roli Team Leadera jsem jako voda, jak učil Bruce Lee, dělám to, co zrovna potřebuje můj tým. Především organizuju otázky, které vyvstanou při práci na našem projektu tak, abychom neztráceli při našich meetinzích zbytečně čas. Připravuju task plan, Gantt chart, plánuju naše schůzky… rád konzultuju problémy s třetími osobami, než nějaké téma k prodiskutování přinesu do týmu. Team Leader je pro mě člověk, co dokáže propojit lidi tak, aby měli chuť do práce a měli pocit, že dělají něco užitečného, co má smysl. Že se jen nesejdou na pokec a nepůjdou zas domů. Určuje tu hranici mezi prací a zábavou. Což neznamená, že nenechávám prostor pro „small talk“. Dělám to, co dělám, protože mám rád lidi a doufám, že je to na mojí práci vidět.

Kolik hodin práce očekáváš od členů svého týmu? A kolik od sebe?

Očekávám od konzultantů něco mezi 5 až 7 hodin práce, od sebe někde mezi 10 a 12. Doma se na projekt podívám z několika úhlů, pořádně vše promyslím, „nadraftuju“ a přinesu materiál do týmu, abychom nemuseli začínat od nuly. Práce Team Leadera není jen o tom, hlídat deadliny, ale je hlavně o tom svému týmu práci v něčem ulehčit, ujistit se, že se všichni mají dobře a pracuje se jim příjemně.

A je tomu u vás v týmu skutečně tak?

Ano! Máme vždycky dobrou náladu.  Ačkoliv se naše poslední výsledky práce setkaly s horším feedbackem, držíme při sobě, nenecháme si zkazit náladu a spolu to napravujeme. Všechny problémy se dají řešit, a i když nám občas dají pěkně zabrat, třeba tenhle konkrétní mi toho hodně dal.

Co bys na rozloučenou vzkázal svému potenciálnímu nástupci?

Upřímně pro svého nástupce doufám, že to bude mít snažší než já! Já se všechno musel naučit sám., ale vlastně bych neměnil. Moje práce mě baví, mám rád svůj tým… myslím si, že každý by si měl mou pozici jednou alespoň zkusit.

 

Rozhovor s Tomem

Share This Post

Přidej se k nám!

Chceš se přidat do skvělého kolektivu mladých lidí a pomáhat měnit svět k lepšímu? Zajímá tě consulting a chceš si ho vyzkoušet na vlastní kůži na reálném projektu?