FAQ

Co je to 180 Degrees Consulting?

Jsme studentská nezisková organizace, která se zaměřuje na pomoc jiným neziskovým organizacím. Spojuje nás nadšení pro věc a touha pomáhat, kde je potřeba.

Můžu se zapojit i já?

Pokud jsi studentem vysoké školy, na oboru nezáleží a máš chuť pomoct, tak rozhodně.

Jaké typy lidí se do 180 Degrees Consulting hodí?

Pokud jsi zodpovědný, dokážeš dodržovat deadliny, zvládneš pracovat v týmu (nebo ho i vést), máš rád pizzu (není podmínkou) a baví tě pomocí consultingu pomáhat neziskovkám, jsi naším ideálním kandidátem!

Je 180 Degrees Consulting pro introverty?

180 Degrees Consulting je pro každého, koho baví consulting, a kdo je ochotný jeho prostřednictvím pomáhat neziskovým organizacím. Jsme skupina kamarádů, která je ochotná vyjít vstříc komukoliv, kdo se k nám chce přidat, ať už jde o introverty nebo extroverty.

S jakými partnery spolupracujete?

Našimi firemními partnery jsou Arthur D. Little, Accenture a A.T. Kearney Prague.

Jak intenzivní je spolupráce s partnery?

Naši firemní partneři organizují pro členy 180 DC Prague v průběhu semestru workshopy následované networkingem, takže kromě odborných znalostí a dovedností mají všichni členové také možnost pobavit se se zaměstnanci a blíže poznat firemní kulturu. Partneři také ze svých řad vybírají mentory pro naše consultingové projekty.

S jakými neziskovkami jste dosud spolupracovali?

V rámci projektů jsme spolupracovali například s organizacemi Use-It, Skaut, O2 Smart Up, Světluška, Česká federace potravinových bank, Krása pomoci, Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením nebo Spolek pro efektivní altruismus.

Jaké společné akce mě ve 180 Degrees Consulting čekají?

Teambuildingy, společné meetingy, coworkingy i speciální akce od našich partnerů. Každý semestr je jiný, takže konkrétní akce slíbit nemůžeme, ale rozhodně se máš na co těšit.

Pořádáte teambuildingy?

Ano! Vyzkoušeli jsme si například Neviditelnou výstavu na Novoměstské radnici, beach volejbal ve Žlutých lázních a prohlídku očima lidi bez domova od Pragulic a máme v plánu využít i hezké počasí například ke společnému grilování.

Kolik času týdně by si člověk měl na 180 Degrees Consulting vyhradit?

Můžeš počítat s cca 5 až 8 hodinami práce týdně. Každý projekt je ale samozřejmě jiný a v různých fázích řešení od konzultantů vyžaduje různou míru pozornosti a investovaného času.

Jak jsou 180 Degrees Consulting uznávané v ČR a jak ve světě?

180 Degrees Consulting funguje od roku 2007 již ve 33 zemích světa a své pobočky má na více než 100 univerzitách včetně těch nejprestižnějších – UCLA, Berkeley či Cambridge. V současné době se může pyšnit statusem největší studentské consultingové organizace na světě, a jednou z předních organizací v rámci sociálního dopadu.

Unikátně pro Českou republiku nefungujeme v rámci konkrétní univerzity, ale vytváříme „branch“ pro celé Hlavní město Praha. Přestože existujeme teprve od roku 2012, máme za sebou už přes 35 úspěšných projektů.

Jakým způsobem spolupracujete v rámci mezinárodních poboček 180 Degrees Consulting?

Jelikož fungujeme v síti více než sta poboček po celém světě, máme velkou kapacitu sdíleného know-how. Můžeme se poučit ze zkušeností jiných poboček, ale zároveň i rozšířit do světa procesy, které se nám osvědčily. V roce 2018 jsme poprvé navázali spolupráci se zahraničními pobočkami i během studijních pobytů v zahraničí (Erasmus apod.), kdy našim členům díky doporučení od vedení organizace usnadníme cestu do 180 DC i na druhém konci světa.

Jaký je rozdíl mezi Clubem 307 a 180DC?

Zatímco ve 180 DC se pracuje v týmech na reálných projektech, Club 307 přichází s několika případovými studiemi během výuky. Hlavním rozdílem je jistě to, že ve 180 DC se zaměřujeme na neziskové projekty v délce 3-6 měsíců. Jak 180 DC tak Club 307 pracuje ve spolupráci s firemními partnery, jimiž jsou přední consultingové společnosti a nabízí našim členům možnosti workshopů a teambuildingů.

Je za práci ve 180DC nějaká odměna?

Ano, dobrý pocit z práce pro neziskovky, pěkný přírůstek do tvého životopisu a kamarádi, které možná získáš i na celý život. Ale teď vážně. Jsme studentská nezisková organizace, která se zaměřuje na pomoc jiným neziskovým organizacím a obecně na světě funguje jako určitý dobročinný klub, na kterém máš možnost procvičovat nejen své konzultantské schopnosti, což není málo. Důvodem pro práci s námi by měl být především zájem o zkušenosti v rámci oboru a touha udělat dobrou věc.

Kdy se dozvím harmonogram na následující semestr?

Obecně přijímáme nové členy 2x ročně. O náboru do 180 DC, který bude probíhat, dáváme vždy včas vědět. Informace jsou k nalezení jak na našem webu, tak facebookové stránce nebo Instagramu. Harmonogram na následující semestr se vybraní členové vždy dozví na prvním meetingu.

Chceš se přidat do skvělého kolektivu mladých lidí a pomáhat měnit svět k lepšímu? Zajímá tě consulting a chceš si ho vyzkoušet na vlastní kůži na reálném projektu?

Pomáhej s námi!