Consulting ve 180ce

180 DC je studentský spolek, který poskytuje poradenské služby neziskovým organizacím. Skrze poradenskou činnost se tak 180 DC snaží zlepšovat fungování neziskových organizací, které pomáhají naší společnosti. Fungování 180 DC je primárně založeno na propojení tří klíčových skupin – studenti, klienti a partneři.

Studenti jsou vybráni na základě pohovorů, řešení případové studie a assessment centra. Obvykle pracují v týmech skládajících se z teamleadera a 4 konzultantů. Projekty jsou obyčejně naplánované na jeden semestr, během kterého se studenti účastní školení od partnerů a mají přístup k znalostní databázi 180 DC.  Hlavními přínosy pro jednotlivé týmy jsou práce na consultingovém projektu, pomoc projektům s pozitivním dopadem na společnost, poznání odvětví klienta, seznámení se s neziskovými organizacemi, firemními partnery a dalšími schopnými studenty.

Klienti jsou výhradně neziskové organizace, které díky 180 DC získávají nezávislý vhled na řešený problém spolu se strukturovanými a podloženými doporučeními pro svoji činnost. Výběr projektů je podmíněn vzájemným souhlasem neziskovky a 180 DC. Náš spolek se v minulosti podílel např. na vytvoření pracovních míst pro zdravotně postižené studenty pro NFOZP nebo na vytvoření strategického plánu pro Skaut – Junák.

Partneři jsou nedílnou součástí 180 DC. V současné době jimi jsou A.T. Kearney, Arthur D. Little a PFH VŠE. Konzultační společnosti studentům poskytují školení, mentory pro projekty a finance. Díky pravidelným setkáním tak mají možnost poznat schopné a nadšené studenty při skutečné práci.

Share This Post

Přidej se k nám!

Chceš se přidat do skvělého kolektivu mladých lidí a pomáhat měnit svět k lepšímu? Zajímá tě consulting a chceš si ho vyzkoušet na vlastní kůži na reálném projektu?