Zajímá tě, jak u nás probíhá nábor nových členů?

Pokud jsi naše stránky vyhledal/a, protože se k nám chceš přidat, mohlo by tě zajímat, co tě čeká v Assesment Centru (dále jen AC), kde se ze zájemců vybírají vhodní kandidáti.

Protože jsem tento proces absolvovala poměrně nedávno, mám ho pořád ještě výrazně v paměti a tak se ti pokusím předat konkrétnější představu skrze moje vlastní zkušenosti z ACčka.

Po odeslání životopisu (neboj se, nemusí být nijak obsáhlý – všichni chápou, že ještě nemůžeš mít spoustu zkušeností) ti za pár dní přijde email s pozvánkou na Assesment centrum, výběrové řízení, které se tradičně koná v budovách Vysoké školy ekonomické.

Sešli jsme se v jedné ze tříd a po krátkém vzájemném představování jsme se rozdělili do skupin. Každá skupina dostala papír s krátkým příběhem imaginární firmy, který pojednával o její minulosti, způsobu fungování a hlavně našem úkolu – problému, který firma potřebovala vyřešit. Detaily nejsou důležité, protože tebe bude určitě čekat jiné zadání, ale po pár minutách společného řešení situace v rámci týmu bude pravděpodobně i pro tebe AC pokračovat následujícím: prezentací před boardem (tedy stávajícími členy 180ky).

Po odprezentování vhodného řešení se tě můžou členové boardu zeptat ještě na pár doplňujících otázek, ale nejde o nic děsivého. Dalo by se říct, že neexistuje dobrá nebo špatná odpověď, situace, kterou dostanete na papíře, má několik různých východisek a potenciálních řešení. Stačí v klidu uvažovat a logicky dojít k něčemu, co dává smysl.

Posledním bodem ACčka je krátké povídání s jedním ze členů boardu, v této fázi už opravdu není čeho se bát. Jde jen o to zodpovědět pár doplňujících otázek o sobě, ať už o životopisu nebo tvém životě a zájmech obecně. Cílem je jednoduše najít nejen někoho, kdo by se mezi nás hodil, ale i někoho, o kom si myslíme, že se mu u nás bude líbit. Třeba to budeš ty!

Share This Post

Přidej se k nám!

Chceš se přidat do skvělého kolektivu mladých lidí a pomáhat měnit svět k lepšímu? Zajímá tě consulting a chceš si ho vyzkoušet na vlastní kůži na reálném projektu?