Otázky pro bývalé vedení

Koncem tohoto semestru přišly na řadu personální změny ve vedení našeho spolku. Stávající vedení ve složení Michal Bodický (president), Karel Vaněk a Tereza Čechová po dvou letech působení vystřídali František Kosař (president), Jan Kotěra a Natálie Kolářová. V rozhovoru níže se můžeš dočíst, na co jsou Michal s Karlem a Terkou pyšní a co si ze svého působení ve vedení odnášejí dále do života.

Ahoj! Nejprve nám, prosím, krátce shrňte, kam se pod vaším vedením 180ka posunula. K jakým nejvýznamnějším změnám došlo?

Michal: „Pokračovali jsme ve zkvalitnění výstupů projektových týmů. Dosáhli jsme toho pomocí zdůraznění komunity uvnitř spolku a sloučením některých funkcí boardu pod kompetence nově tříčlenného vedení. Naše směřování potvrdilo úspěšné rozšíření počtu projektů ze tří na čtyři za semestr a narůstající zájem studentů a neziskovek o 180ku, a to i navzdory pandemii koronaviru.”

Co sami považujete za největší úspěch, kterého jste během vedení spolku dosáhli?

Michal: „Vysoká spokojenost mezi alumni a neziskovkami se 180kou. Jedna věc se vybírá těžce, toto hodnotí nastavení a vliv organizace jako celku. Jsme schopni nabídnout a dokončit kvalitní projekty s přínosem pro vlastní členy, větší úspěch si nemůžeme přát.“ 

Karel: „Posunutí projektů na mnohem vyšší úroveň. Povedlo se nám dodávat takové projekty, které měly pro neziskovky opravdový význam a reálně je posouvaly. Zároveň se nám povedlo vybudovat zajímavou komunitu lidi, což je taky moc fajn.“

Terka: „To, že se nám podařilo spolek rozšířit o celý jeden projektový tým navíc. Každý semestr nyní máme 4 projekty, což znamená spolupráci s 8 neziskovkami ročně.“

Jaký vidíte hlavní přínos 180ky do profesní kariéry, co může nabídnout studentům a proč se přihlásit?

Michal: „Pro mnohé je to první reálná pracovní zkušenost, náplní práce daleko zajímavější než ostatní nabídky. Vhled do problematiky je zde hluboký a samostatné uvažování je podpořeno. Pokud 180ka náležitě ukáže svým členům váhu předchozího, v další profesní kariéře mají náskok a všímají si podobných věcí potřebných k růstu dříve. Zároveň získané kontakty a jejich široká paleta zájmů pomáhá našim alumni se lépe orientovat v dalších etapách pracovní dráhy.“

Karel: „Studenti by se měli přihlásit především proto, že je to zajímavé. Jasně, na CVku se to dost vyjímá, ale podle mě je to pro plno lidí jedinečná šance spáchat nějaké dobro před celoživotní otročinou pro nějakou korporaci.“

Terka: „Studenti si vyzkouší práci v týmu na reálném projektu pro určitou neziskovou organizaci.  Naučí se tedy spolupracovat a vyzkouší si, co consulting obnáší. Zároveň si zdokonalí své prezentační schopnosti a rozšíří technické dovednosti díky workshopům, které se během semestru konají.“

Co si ze svého působení ve vedení dále odnášíte vy?

Michal: „Spoustu pozitivních vzpomínek a zkušeností se strategií a organizací práce obecně. Nic se neudělá samo a trpělivost růže přináší to v krátkosti vystihuje. Zároveň se najde i vědomost zlozvyků lidí a tomu účelné předcházení. 😀 “

Karel: „Zodpovědnost, osobní realizaci, kotel vzpomínek a tak. Myslím, že ta zodpovědnost mě jako člověka dost posunula a utvářela, což je fajn.“

Terka: „Vést 30členný spolek vás naučí hodně. Od vymyšlení procesu přijímacího řízení po jednaní s našimi partnery. Museli jsme se doučit základní marketing, jak prezentovat a jak zařídit workshop i na poslední chvíli, když se něco pokazí.“

A nakonec, který zážitek ze 180ky se vám vryl do paměti, na co budete nejraději vzpomínat?

Michal: „Final event letního semestru 2021, kdy i na online akci bylo vidět spoustu lidí se slzami na krajíčku po předání spolku. Stalo se toho mnoho, ale tento zážitek podtrhuje, že to nebylo marné.“

Karel: „Na společné hovory s Michalem a Terkou a před covidem na naše společné schůzky. Na první semestr a půl, který byl offline a mě osobně strašně naplňoval každou minutou.“

Terka: „To je těžká otázka, vybaví se mi jich hned několik. Kdybych ale měla vybrat jeden, tak to bude náš poslední final event. Všechny týmy odvedly naprosto skvělou práci a události se zúčastnili i zástupci ze 3 neziskových organizací, kteří dávali velmi pozitivní zpětnou vazbu a rozpoutala se tam velice zajímavá debata o aktuálních problémech v každé neziskovce.“

Děkujeme za rozhovor a za všechno, co jste pro náš spolek za ty dva roky udělali.
Ať se vám daří! 🙂

Tým 180 Degrees Consulting Prague

Share This Post

Přidej se k nám!

Chceš se přidat do skvělého kolektivu mladých lidí a pomáhat měnit svět k lepšímu? Zajímá tě consulting a chceš si ho vyzkoušet na vlastní kůži na reálném projektu?

Pomáhej s námi!