Otázky pro Terku

Tereza Kovalová je bývalou členkou 180 DC Prague, kde působila během studia v letech 2015 až 2019 a podílela se na vedení celého spolku. Dodnes je s našimi konzultanty v aktivním kontaktu, aktuálně jako mentorka jednoho z projektů. Terka vystudovala obor Finance and Accounting na VŠE v Praze a nyní působí ve firmě Deloitte v oddělení Risk Advisory. Více o Terce a o tom, jak vzpomíná na svou zkušenost se 180kou, najdeš v rozhovoru níže.

Ahoj Terko, nejprve bych se tě ráda zeptala, proč ses přihlásila do 180ky? Co jsi od toho očekávala a do jaké míry se tvoje očekávání naplnila?

Do 180ky jsem se přihlásila ve druhém ročníku bakalářského studia, hlavně kvůli podobně naladěným lidem, kteří chtějí být aktivní a učit se nové věci. Měla jsem pocit, že bych zatím práci při studiu nezvládala, ale věděla jsem, že budu potřebovat zkušenosti a 180ka se mi zdála jako výborné přemostění mezi studiem a opravdovou praxí.

Neměla jsem konkrétní očekávání, ale splnilo se mi přání poznat skvělé lidi, se kterými člověk zůstane v kontaktu, a naučit se užitečné věci pro profesionální kariéru možná dříve než ostatní.

Na který projekt nebo zážitek spjatý se 180kou nejraději vzpomínáš?

Byla jsem vždy součástí boardu, takže s konkrétními projekty jsem neměla velkou zkušenost, ale skvělých zážitků je velká spousta. Nejvíce si pamatuji různé teambuildingy nebo jiná neformální setkání. Byla tam vždy skvělá parta a jsem moc ráda, že jsem spoustu lidí poznala blíže a stali se z nás přátelé.

Kromě toho ráda vzpomínám na workshopy, které pro nás pořádali naši partneři, kde jsme opět měli možnost poznat spoustu zajímavých lidí a naučit se spoustu věcí.

Nějakou dobu jsi působila přímo ve vedení spolku na pozici Vice President. Co ti tato zkušenost dala?

To je těžké říct, vůbec jsem tu pozici takto nevnímala, po náhlém odchodu předchozích členů jsme tam zůstaly s Barčou (Veselou) dvě a řekly jsme si, že buď to nějak povedeme nebo se to zřejmě rozpadne. Přišla nám to škoda, tak jsme se do toho pustily. Řekla bych, že mi to dalo dobrý pocit – vidět, že díky našemu snažení můžeme dále nabírat nové členy a umožňovat jim pracovat na dalších projektech.

Co považuješ za klíčovou vlastnost pro práci v týmu?

Upřímnost a respekt k názorům a zkušenostem ostatních. Každý z nás má specifický pohled na věc, jiné nadání a vše je potřeba dobře skloubit.

Profesně ses vydala na konzultantskou dráhu. Mohla bys mi svoji pracovní pozici blíže představit? Čemu se nyní věnuješ?

Momentálně pracuji pro Deloitte v oddělení Risk Advisory, které spadá pod consulting, ale věnuje se přímo rizikům spojeným s podnikáním. Já se svým týmem věnuji ESG rizikům, jinak řečeno udržitelnost. Téma udržitelného rozvoje v kontextu podnikání mě zajímalo i při škole, takže jsem velmi ráda, že jsem dostala příležitost se v něm dále rozvíjet.

Naše práce je víceméně podobná obecnému management consultingu, ale ve velmi specifické oblasti a dost často kromě doporučení dodáváme konkrétní výstupy (například Zprávy o udržitelnosti) nebo se aktivně účastníme implementace (například zavádění interních politik, strategií udržitelnosti, atp).

A nakonec, jak trávíš volný čas v současné situaci? Našla sis nějaký nový koníček, případně máš nějaký tip na dobrý film nebo knížku?

Snažím se trávit čas venku, mám moc ráda procházky po městě. Kromě toho se vidím s kamarády a rodinou, pokud to situace dovoluje. 🙂 Jsem klasický bingewatcher a kdybych dávala tipy, bylo by vidět, že tím trávím až příliš moc času. 😀 Co se týká knížek, zrovna mám tři nové, na které se moc těším: 12 Rules for Life, The intelligent investor a Nudge.

Děkujeme za rozhovor a ať se ti daří! 🙂

Share This Post

Přidej se k nám!

Chceš se přidat do skvělého kolektivu mladých lidí a pomáhat měnit svět k lepšímu? Zajímá tě consulting a chceš si ho vyzkoušet na vlastní kůži na reálném projektu?

Pomáhej s námi!