Otázky pro Dana

Dan Kolář je členem alumni 180DC Prague, studoval bakaláře na IES a poté magisterské studium na The London School of Economics and Political Science (LSE) . Má za sebou Erasmus program na Universitě Bocconi v Miláně. Podílel se na projektu CityVizor a nyní pracuje pro politickou stranu Piráti. Mezitím ve volném čase plave a jezdí na kole.

Jsme opravdu moc rádi, že jsme měli možnost s ním udělat rozhovor:

Ahoj Dane, ráda bych se tě zeptala, kdy a proč ses přihlásil do 180?

„Hledal jsem nějakou smysluplnou činnost ke studiu.”

Co ti přinesla 180 do tvé kariéry?

„Byla to zkušenost s prací v týmu, s procvičením soft skills nebo se zvládáním nervozity při schůzkách u klienta. Myslím, že se to dobře doplňuje s analytickým základem, který máme z IESu.”

Který moment ti uvízl v paměti z působení ve 180?

„Když jsme byli klientovi prezentovat výsledky našeho projektu. Celkem dlouho jsme se na to připravovali, a dopadlo to dobře 🙂 .”

Zaujala mě tvoje práce, mohla bych se zeptat, co přesně děláš a jak ses k ní dostal?

„ Chtěl jsem zkusit práci ve veřejné správě, s Piráty jsem se znal díky předchozí práci pro Otevřená města. Připravuji rešerše a podklady, draftuji různé dokumenty (například dopisy) plus dělám běžnou administrativu.”

Studoval jsi na proslulých školách v Miláně i v Londýně, které město se ti přilehlo k srdci více?

„ Jsem fanoušek AC Milán, takže asi spíš Itálie:). Ale obojí byly skvělé zkušenosti, určitě doporučuji každému aspoň na semestr vycestovat, ať už je to kamkoliv:).”

Poslední otázka, jakou knížku jsi četl naposledy?

„Ostře sledované vlaky od Hrabala.”

Skvěle! Moc děkujeme za tip na knížku a za rozhovor 🙂

Tým 180 Degrees Consulting Prague

Share This Post

Přidej se k nám!

Chceš se přidat do skvělého kolektivu mladých lidí a pomáhat měnit svět k lepšímu? Zajímá tě consulting a chceš si ho vyzkoušet na vlastní kůži na reálném projektu?

Pomáhej s námi!