Project Description

Světluška

Naším úkolem bylo zvýšit profitabilitu Kavárny POTMĚ. Kavárnu, ve které Vás obslouží nevidomí v úplné tmě, provozuje Světluška – Nadační fond Českého rozhlasu. Náš tým identifikoval 8 doporučení a návrhů, z nichž část již byla do provozu implementována.

Projekt se podařil hlavně díky odhodlání našich konzultantů. Kromě individuální práce jsme se pravidelně setkávali v průběhu celého semestru. Pro projekt si někteří ukrojili z prázdnin, jiní byli na nohou před 7 ráno, aby sbírali data v terénu nebo strávili den ve vlaku v úmorném letním vedru. Jinak než „pracovně“ jsme měli možnost se setkat na Nočním běhu pro Světlušku a v samotné Kavárně POTMĚ.

Spolupráce se Světluškou probíhala hladce. Největší zásluhu na tom měla Gabriela Drastichová, ředitelka Světlušky. Na jedné straně nás zásobila všemi dostupnými podklady a na straně druhé přijala naše návrhy s otevřenou myslí.

Velký dík patří Martinu Benrothovi, našemu mentorovi z A. T. Kearney a Karlu Pavlíčkovi, našemu 180 Degrees Consulting alumni. Byli nám oporou od zadání projektu až po jeho odevzdání a s jejich pomocí se nám podařilo odevzdat projekt, za který jsme se mohli hrdě postavit.

Kavárna POTMĚ na Náměstí Republiky, foto: svetluska.net

Peter Smolár (teamleader)

„Být členem 180 DC je víc než získat zářez do CV. Je to spolupráce se zajímavými lidmi na projektech, které mají smysl.“

Lukáš Bíro (konzultant)

„Práca na projekte pre Světlušku bola pre mňa obohacujúca, vyskúšal som si zaujímavé,  netradičné úlohy a veľa som sa toho naučil. Navyše, pracovať v kolektíve ambicióznych a šikovných ľudí bolo veľmi  motivujúce a o to jednoduchšie.“

Karolína Maderová (konzultant)

„180 DC a projekt Světluška pro mě byly první ochutnávkou consultingu a skvělou zkušeností. To, že jsem  se naučila komunikovat jak v rámci týmu, tak i s klientem, či třeba nahlédnutí do velkých consultingových firem pokládám za pro mě největší přínos tohoto semestru.“

Jan Malecha (konzultant)

„V rámci projektu pro Světlušku jsme si se skvělou partou lidí vyzkoušeli řadu různorodých činností – od plodných diskusí přes práci s daty až po pohyb v terénu. Velmi cennou zkušeností bylo vypořádávání se s implikacemi plynoucích z handicapu nevidomých kavárníků.”

Ekaterina Melnichuk (konzultant)

Přidej se k nám!

Chceš se přidat do skvělého kolektivu mladých lidí a pomáhat měnit svět k lepšímu? Zajímá tě consulting a chceš si ho vyzkoušet na vlastní kůži na reálném projektu?

Pomáhej s námi!