O nás

Jsme 180 Degrees Consulting Prague – součást největší světové neziskové organizace poskytující consulting.

Naše práce zahrnuje hledání způsobů, jak zefektivnit práci, komunikaci s klienty i mezi samotnými členy skupiny consultantů. Snažíme se vždy nejprve analyzovat daný problém, poté vymyslet co nejúčinnější řešení.

ORGANIZAČNÍ STRUKTURA

Na každém projektu vždy pracuje celý tým, kde se jako talentovaní studenti nejrůznějších škol a oborů navzájem doplňujeme. Spojuje nás nadšení pro věc a touha pomáhat, kde je potřeba. Náš postup v rámci daného projektu vždy během roku konzultujeme s klientem a na konci semestru jej obvykle prezentujeme oficiálně a ve finální podobě, po čemž následuje feedback od klienta.

Naši partneři nám navíc poskytují možnost účastnit se speciálních prestižních školení. Pořádají pro nás přednášky, workshopy a modelové situace skutečných problémů, na kterých se učíme a nové dovednosti hned využijeme na aktuálních projektech. Na tematicky zaměřených workshopech získáváme dovednosti napříč různými oblastmi, od práce v Excelu, přes správné techniky komunikace, marketing, tvorbu životopisu až po telekomunikaci.

Studenty do týmů pečlivě vybíráme na základě životopisu, plnění týmových úkolů v assesment centru a individuálního pohovoru. Neexistuje nic takového jako dokonalý kandidát. Větší roli než zkušenosti v consultingu pro nás u uchazečů hraje motivace, pracovitost a zapálení pro dobrou věc. Nulová praxe v oboru tak není překážkou, potřebné dovednosti studenti získávají přímo za chodu, například díky zmíněným školením připraveným našimi partnery.

Hledáme kamarádské a ochotné lidi, schopné pracovat jak samostatně, tak v týmu s ostatními. Většina klasických consultingových služeb je pro neziskové organizace nepředstavitelně nákladná, nebo nefunguje ve větším měřítku. My v 180 DC tuto práci děláme dobrovolně a zadarmo, zato ale získáváme nasměrování do budoucího života, zkušenosti nejen s consultingem a nové kamarády se stejným cílem – pomáhat měnit svět.

Jsme součástí 180 Degrees Consulting, světové největší, a stále rychle rostoucí consultingové společnosti pracující pro neziskové klienty. 180DC funguje ve 33 zemích, s celkovým počtem přes 5000 konzultantů, kteří každý rok spolupracují s několika stovkami organizací. Ve 180DC se zároveň utváří budoucí generace consultantů.

180 DC bylo založeno v Austrálii podnikatelem Natem Warem, kterého napadlo propojit projekty neziskových společností a nevyužitý potenciál talentovaných univerzitních studentů. Už první projekty se setkaly s pozitivním feedbackem klientů a 180 DC se brzy rozšířilo do zemí a prestižních univerzit celého světa. Ve své nynější podobě organizace funguje od roku 2015, počet svých poboček a sféru působení od té doby stále rozšiřuje.

Naše cíle

Rozvíjet

Pomáháme rozvíjet schopnosti a dovednosti studentů vysokých škol

Inovovat

Přinášíme inovativní řešení nejrůznějších problémů našim klientům

Propojovat

Propojujeme studenty a neziskovky s předními consultingovými společnostmi

Vzdělávat

Absolvujeme školení a workshopy pořádané našimi partnery

Přidej se k nám!

Chceš se přidat do skvělého kolektivu mladých lidí a pomáhat měnit svět k lepšímu? Zajímá tě consulting a chceš si ho vyzkoušet na vlastní kůži na reálném projektu?

Pomáhej s námi!